Recent Results
Friday 30th June 2017
Airbus UK Broughton 1-3 Whitchurch Alport
The Hollingsworth Group Stadium

 

Saturday 1st July 2017
Aigburgh Peoples Hall P-PLitherland REMYCA
Cheshire Lines Ground
Altrincham Reserves 3-21874 Northwich
Middlewich Leisure Centre
Chadderton NWCFL XI 5-2Chadderton FC MFL XI
Ark Fleetech Stadium
FC Oswestry Town 0-4 Liver Academy
Holker Old Boys 1-2 City of Liverpool
Maine Road 1-2 Atherton LR
Wright Robinson College

 

Monday 3rd July 2017
Stockport Town 3-1Abbey Hey

 

Tuesday 4th July 2017
Ashville P-PCity of Liverpool
Cross Lane
Unicorn Athletic 1-2 Winsford United
Valley Road

 

Wednesday 5th July 2017
Cheadle Town 2-2Glossop North End

 

Thursday 6th July 2017
Sandbach United vMaine Road

 

Friday 7th July 2017
Abbey Hulton United 1-2 Winsford United
Barnton 3-1Lostock Gralam

 

Saturday 8th July 2017
Abbey Hey 3-2Ashton United
Anchorsholme 3-5 Squires Gate
Poolfoot Farm (Fleetwood Town Training Complex)
Atherton LR 2-11874 Northwich
Avro FC vPrestwich Heys
The Lancaster Club
Bacup Borough vHyde United
Blacon Youth Club 0-10 Runcorn Town
Cairns Crescent
Bootle 3-1Southport
Burscough 3-2Nelson
Carlisle City 0-4 Carlisle United
Chadderton 3-2Maine Road
Wright Robinson College
Congleton Town 3-4 Port Vale XI
Conwy Borough 1-6 Runcorn Linnets
Y Morfa Stadium
FC Oswestry Town 6-1Middlewich
Holker Old Boys 1-1Milnthorpe Corinthians
Lower Breck Boys 4-2AFC Liverpool
JMO Sports Park
Malpas vSandbach United
Malpas & District Sports Club
Rhyl 2-1City of Liverpool
Belle Vue
Silsden 0-3 Yorkshire Amateur
St Helens Town, Pilkington & More v
Ruskin Drive
Stockport Town 1-2 Curzon Ashton
West Didsbury & Chorlton 3-3Atherton Collieries
Whitchurch Alport 1-1Altrincham

 

Monday 10th July 2017
Runcorn Town 1-5 Chester FC

 

Tuesday 11th July 2017
AFC Darwen 0-5 Blackburn Rovers XI
Alsager Town 2-4 Port Vale XI
Ashton Town 0-1 AFC Liverpool
Edge Green Street
Atherton LR 0-8 Salford City
Barnton 0-3 Warrington Town
Burscough P-PSouthport
Congleton Town 0-3 FC United of Manchester
East Manchester 2-1Abbey Hey
TBC
Eccleshall 1-5 Nantwich Town
Lower Breck 4-0Litherland REMYCA
Liverpool Soccer Centre
Rolls FC 1-3 Barnoldswick Town
Rolls Royce Sports Ground
Sandbach United 4-5 1874 Northwich
Thornton Cleveleys 1-2 City of Liverpool
New Bourne Park
Widnes 6-1New Mills
Windle Labour 0-6 Ashton Athletic
Narnia

 

Wednesday 12th July 2017
Burscough P-PEverton XI
Cefn Druids 2-0Whitchurch Alport
The Rock
Euxton Villa 1-1AFC Blackpool
London Euxton
Heswall 1-2 Runcorn Town

 

Thursday 13th July 2017
Abbey Hulton United 1-9 Leek Town

 

Friday 14th July 2017
City of Liverpool FC 3-3Bootle
Cleator Moor Celtic 3-1Carlisle City
McGrath Park
Daisy Hill 3-2FC United of Manchester XI
Nelson 0-3 Accrington Stanley XI

 

Saturday 15th July 2017
Abbey Hey 1-1Trafford
Abbey Hulton United 3-1AFC Liverpool
Alsager Town 1-1Winsford United
Atherton LR XI 2-1Wythenshawe AFC
Buckley Town 0-4 Charnock Richard
Globe Way
Burnley XI vBarnoldswick Town
Gawthorpe Training Complex
Burscough 2-1Litherland REMYCA
Burscough Richmond 0-1 Ashton Athletic
Richmond Park
Cammell Laird 1907 0-11 Tranmere Rovers
Chadderton 2-6 Glossop North End
Wright Robinson College
Cheadle Town First XI 4-1Andy Lindon Classic XI
Park Road
Chester Nomads 0-2 FC Oswestry Town
Denbigh Town 2-2Widnes
Central Park
Holker Old Boys 1-1Kendal Town
Knutsford 3-5 1874 Northwich
Manchester Road
Mersey Valley 0-2 Bacup Borough
Mersey Valley Sports Club
Mill Hill St Peters 1-13 Padiham
Queen Victoria Street
Northwich Victoria 2-0Skelmersdale United
Old Altrinchamians 1-7 Irlam
Runcorn Linnets 4-2Witton Albion
Runcorn Town 0-4 Warrington Town
Sandbach United 0-3 Hanley Town
Silsden 4-2Campion
Squires Gate 3-2Clitheroe
St Helens Town 1-3 Congleton Town
Stockport Town 1-3 West Didsbury & Chorlton
Tempest United 3-3Prestwich Heys
Tempest Road
Uttoxeter Town 0-4 Eccleshall
Oldfields Sports Ground

 

Sunday 16th July 2017
Northwich Victoria vSteve Burr`s 2006 Vics Team

 

Monday 17th July 2017
Atherton LR 2-2West Didsbury & Chorlton

 

Tuesday 18th July 2017
Abbey Hey 1-4 Hyde United
Abbey Hulton United 2-4 Congleton Vale
AFC Darwen 2-2Accrington Stanley XI
Askam United 2-4 Holker Old Boys
Barnoldswick Town 1-0Skelmersdale United
Cammell Laird 1907 4-2Rhyl
Chadderton 2-6 Ashton Athletic
Wright Robinson College
Cheadle Town 2-2Congleton Town
Colwyn Bay 4-1Runcorn Town
Daisy Hill 2-2Charnock Richard
FC Oswestry Town 4-2Queens Park
Garstang 2-3 Padiham
The Riverside
Heswall 1-0AFC Liverpool
Gayton Park
Knutsford 2-2Stockport Town
Manchester Road
Prestwich Heys 1-3 Trafford
Radcliffe Borough 1-4 1874 Northwich
Stainton Park
Runcorn Linnets 0-1 Marine
Rylands 3-1Barnton
Rylands Recreation Club
Whitchurch Alport 1-2 City of Liverpool
Widnes 2-1Widnes Representative Team XI
Winsford United 6-2AFC Fylde

 

Wednesday 19th July 2017
Alsager Town 1-1Crewe Alexandra XI
Avro vAtherton LR
The Lancaster Club
Irlam 3-0Litherland REMYCA
Lochar Thistle 1-2 Carlisle City
Maxwelltown High School
Squires Gate 0-9 Fleetwood Town U21

 

Thursday 20th July 2017
Abbey Hey 1-3 FC United of Manchester
Abbey Hulton United 0-4 Newcastle Town
Cammell Laird 1907 1-2 Widnes
Eccleshall 2-1Leek CSOB
Silsden 0-2 Ilkley Town
St Helens Town 3-5 Bootle

 

Friday 21st July 2017
Denbigh Town vFC Oswestry Town
Central Park

 

Saturday 22nd July 2017
Alsager Town 1-1Chasetown
Bacup Borough 2-1Academy 92
Burscough P-PWidnes
Carlisle City 2-3 Penrith
Cefn Druids 3-3Congleton Town
The Rock
Chadderton 2-3 Denton Town
Wright Robinson College
Congleton Vale 0-2 Sandbach United
Congleton High School
Daisy Hill 0-0Chorley
Denbigh Town 2-0FC Oswestry Town
Foley Meir 0-2 Barnton
McIntosh Arena
Hanley Town 3-2Whitchurch Alport
Holker Old Boys 2-0Workington Athletic
Maghull 3-4 Bootle
Old Hall Playing Fields
Mersey Valley 2-5 Eccleshall
Mersey Valley Sports Club
Middlewich Town 1-9 Runcorn Linnets
Mossley 4-01874 Northwich
Seel Park
Nelson 0-4 Barnoldswick Town
Poulton 3-0Padiham
Poolfoot Farm (Fleetwood Town Training Complex)
Prescot Cables, Rainhill Town, City of Liverpool, St Helens Town v
Hope Street
Prestatyn Town 2-2Litherland REMYCA
Bastion Gardens
Prestwich Heys 2-2Irlam
Quorn 1-4 Ashton Athletic
Sutton Park
Runcorn Town 2-2Stalybridge Celtic
Silsden 4-2Albion
Squires Gate 2-6 Bamber Bridge
Tintwistle Athletic 3-2Cheadle Town
West Drive Football Centre
West Didsbury & Chorlton 1-4 Trafford
Witton Alibon 3-1AFC Liverpool

 

Monday 24th July 2017
Daisy Hill 0-8 Atherton Collieries

 

Tuesday 25th July 2017
Abbey Hey 0-2 Glossop North End
Abbey Hulton United 1-3 Kidsgrove Athletic
Ashton Athletic 1-1Clitheroe
Atherton LR 4-2Morecambe XI
Barnoldswick Town 8-2Burnley United
Barnton 5-2Chorley U21
Bootle 6-2South Liverpool
Congleton Town 4-3Leek Town
FC Oswestry Town 4-3Llanidloes
Heswall 1-1Cammell Laird 1907
Gayton Park
Irlam 4-1Wythenshawe Amateurs
Lostock St Gerards 1-4 Charnock Richard
Wateringpool Lane
Lower Breck 6-1City of Liverpool
Liverpool Soccer Centre
Maghull 1-5 Widnes
Old Hall Playing Fields
New Mills 1-11874 Northwich
Runcorn Linnets 8-0Eagle Sports
Southport 1-0Burscough
The Merseyrail Community Stadium
Springhead 2-0Chadderton
St John`s Street
Squires Gate 1-5 Garstang
Winsford United 0-2 Mossley

 

Wednesday 26th July 2017
Atherton Town vDaisy Hill
Butler Sports Ground
Chadderton vHeyside
Vestacare Stadium, AVRO FC
Cheadle Town vWest Didsbury & Chorlton
Padiham vPreston North End
Prestwich Heys vBury FC Youth
Runcorn Town vDenbigh Town
Silsden vHalifax Town XI

 

Thursday 27th July 2017
Abbey Hulton United vHanley Town
Hesketh Bank vLitherland REMYCA
Centenary Sports Ground
Heswall vBootle XI
Gayton Park
St Helens Town vMaine Road
Vauxhall Motors vBootle XI
Rivacre Park

 

Saturday 29th July 2017
1874 Northwich vGlossop North End
AFC Blackpool vPadiham
AFC Porth vFC Oswestry Town
Dinas Park
Airbus UK Broughton vRuncorn Town
The Hollingsworth Group Stadium
Ashton Athletic vPrescot Cables
Cammell Laird 1907 vStockport Georgians
Gayton Park
Cefn Druids vWidnes
The Rock
Chadderton vWythenshawe Amateurs
Wright Robinson College
Charnock Richard vStockport Town
Congleton Town vUnicorn Athletic
Eccleshall vBarnton
Holker Old Boys vRochdale Sacred Heart
Holywell Town vWinsford United
Halkyn Road
Monton vIrlam
Nelson vBamber Bridge
New Mills vBootle
Poynton vCheadle Town
Poynton Sports Club
Prestwich Heys vRadcliffe
Runcorn Linnets vSkelmersdale United
Sandbach United vNantwich Town
Silsden vClitheroe
Silverdale vAbbey Hulton United
Walstead Road
Squires Gate vColne
St Helens Town vBurscough
Stockport Town vWhalley Range
Warrington Town Reserves vLitherland REMYCA
Cantilever Park
Wolstanton United vAlsager Town
Bradwell Community Centre

 

Monday 31st July 2017
Stone Dominoes vAbbey Hulton United

 

Tuesday 1st August 2017
Abbey Hey vMossley
AFC Darwen vTurton
Barnoldswick Town vEuxton Villa
Burscough vVauxhall Motors
Carlisle City vKeswick
Daisy Hill vRamsbottom United
FC Oswestry Town vLlanfair United
Padiham vAccrington Stanley
Shifnal Town vEccleshall
Skelmersdale United vBootle
West Lancashire College Stadium
Winsford United vAltrincham

 

Wednesday 2nd August 2017
Mossley Hill Athletic vLitherland REMYCA
Field of Hope

 

Friday 4th August 2017
Carlisle City vAFC Carlisle

 

Saturday 5th August 2017
Crewe FC vEccleshall
Cumberland Sports Arena
Ford Motors vAtherton LR
Fords Sports & Social Club
Sandbach United vKnutsford
Vauxhall Motors vSt Helens Town
Rivacre Park

 

Wednesday 9th August 2017
Whitchurch Alport vCrewe Alexandra